مقالات


اخذ ایزو

برای اخذ ایزو پس از تعیین مشاور ، زمان شناسایی و انتخاب شرکت صادر کننده گواهینامه ایزو فرا می رسد

. شرکت هاي بسیاري در کشور ما به صدور گواهینامه هاي ایزو برای اخذ ایزو مشغولند . اعتبار و شهرت

شرکت ها ، کیفیت ارائه خدمات ممیزي ها و نوع تعامل و ارتباط آنها با مشتریان ، می تواند

ملاك انتخاب قرار گیرد 

ادامه مطلب

قابلیت حقوقی گواهینامه IUI

اتحادیه بین المللی اختراعات و نوآوری های صنعتی، خدماتی در اختیار شما قرار می دهد تا کالای شما را انحصاری کند. "مالکیت معنوی"  و یا مالکیت فکری به نوآوری هایی اطلاق میشود که در مالکیت یک شرکت است و در نتیجه طبق قانون قابل حفاظت هستند.

هدف حفاظت IUI ثبت رسمی ایده ها و نوآوری های شماست تا شما را قادر سازد تا بر طبق قانون به راحتی از آن حفاظت کنید.

قوانین خاص در رابطه به مالکیت معنوی در کشورها متفاوت است، اما اصول پایه ای در سطح بین الملل به یک صورت است. IUI برای اجرای برنامه های خود، رابطه ی نزدیکی با دفاتر مالکیت معنوی ها، و IGO و  NGOها ، WIPO و دیگر ذینفعان خصوصی و دولتی در سطح جهان دارد. با برنامه حفاظتIUI  ، شما می توانید از جهات مختلف انحصار کالای خود را حفظ کنید و تمام کارهای مربوط به مالکیت فکری را برای شما انجام میدهیم.

گواهینامه IUI 5001 و IUI 5002 به عنوان مدرکی که نشان دهنده تولید محصول نوآور توسط آن شرکت خاص می باشد در سطح بین الملل شناخته می شود و در دادگاه قابل دفاع می باشد اما اتحادیه اختراعات و نوآوری های صنعتی برای شرکت هایی که یکی از دو گواهینامه ذکر شده را داشته باشند تحت نام خدمات IUI Protect خدمات ثبت اختراع Patenting را نیز انجام می دهد.

 

ادامه مطلب

مزایای IUI

ما از افرادی که دنیا را با خلاقیت دگرگون می کنند قدردانی می نماییم.

ثبت رسمی و بین المللی نوآوری محصول / خدمت می تواند اعتبار سازمان را افزایش دهد و برای سهامداران نیز بسیار مهم می باشد و همچنین می تواند ریسک را کاهش دهد.

ثبت IUI کامل ترین لیست از سازمان هایی است که نشان بین المللی نوآوری دریافت نموده اند و توسط ممیزان و هیئت داوری ما تایید شده اند. ما به تمامی صنایع خدمات ارائه می کنیم از سازمان های تولیدی تا سازمان های خدماتی. برخی مزایا شامل کمک به فرایند نوآوری سازمان، ایجاد ساختار برای اندازه گیری نوآوری و مدیریت مالکیت معنوی IP می باشد.

همچنین از مزایای گواهینامه و تندیس نوآوری جلوگیری از کپی شدن محصول نوآور شما می باشد.

اتحادیه اختراعات و نوآوری های صنعتی IUI سازمان هایی را ثبت می نماید که توسط ممیزان رسمی این اتحادیه ارزیابی و تایید شده اند.

می توان به صورت خلاصه مزایای خدمات IUI را در زیر خلاصه نمود:

1- ثبت نوآوری: ثبت محصول نوآور در اتحادیه بین المللی اختراعات و نوآوری های صنعتی

2- ایجاد انحصار: کاهش ریسک در جهت کپی شدن محصول نوآور

3- عارضه یابی: بررسی عملکرد سازمان و مشکلات سازمان در زمینه نوآوری و ارائه راهکار

4- آموزش: ارائه دوره های آموزشی در جهت افزایش خلاقیت و نوآوری منابع انسانی سازمان

5- فرهنگ نوآوری: افزایش فرهنگ نوآوری و بهره وری در سازمان

6- افزایش اعتبار: دریافت نشان بین المللی IUI و افزایش اعتبار برند

7- اعتبار بین المللی: شناخت محصول در سطح بین الملل و معرفی محصول نوآور در دنیا

8- افزایش رضایت: افزایش رضایت مشتریان و پرسنل سازمان از طریق ایجاد نوآوری

9- سیستم نوآوری: ایجاد ساختاری نظام مند برای ایجاد نوآوری در سازمان

10- دارایی نامشهود: افزایش دارایی های نامشهود و مالکیت فکری سازمان و ارزش افزوده در سازمان

 

ادامه مطلب

معرفی IUI

در IUI تک تک لحظات زندگی با نوآوری آمیخته است، در اینجا هدف ما به روشنی به زندگی مردم جهان می درخشد.

اتحادیه بین الملی اختراعات و نوآوری های صنعتی (IUI) بزرگترین ناشر و توسعه دهنده معیارهای نوآوری برای محصولات صنعتی در جهان است. مقر اصلی IUI در انگلستان و در شهر لندن می باشد و در بسیاری از کشور های دنیا دارای نمایندگی می باشد. این سازمان به هیچ دولتی وابسته نیست و هدف آن تدوین استانداردهایی برای نوآوری محصولات و بهبود در سازمان ها می باشد تا در راستای آن خروجی سازمان ها تاثیر مثبتی در جامعه داشته باشد. در راستای تحقق  اهداف و ماموریت IUI، دو نشان IUI 5002 و IUI 5001 بر اساس سطح نوآوری سازمان ها به آنها اعطا می گردد که بتوان موجبات بهبود در سازمان ها را فراهم کرد و به ثبت اختراعات و نوآوری های صنعتی کمک شایانی نمود.

IUI  یک سازمان غیر دولتی و بین المللی است که سطح بالایی از استانداردها را برای محصولات، خدمات و فرایند های خلاقانه تدوین می کند. اعضای  IUI با همکاری خود نتایج مثبت و قابل اعتمادی را برای صنعت ایجاد می کنند و IUI در سطح جامعه، نوآوری را افزایش می دهد. مدیریت این اتحادیه تلاش می کند تا به مشتریان و اعضای خود در رشد در بازار جهانی کمک کند و این تعهد با افتخار در بیانیه شرکت مشخص گردیده است.

هدف اتحادیه اختراعات و نوآوری های صنعتی IUI ثبت نوآوری های صنعتی، محافظت از آنها، قدردانی از نوآوران و ایجاد اطمینان برای مصرف کنندگان محصول تایید شده می باشد که مصرف کنندگان بدانند محصول نوآور بسیاری از الزامات قانونی را رعایت نموده و با سایر محصولات بازار متفاوت می باشد و به صورت خلاقانه محصول طراحی شده است.

اتحادیه IUI با بسیاری از دفاتر مالکیت فکری IP Offices ، نهادهای دولتی و WIPO همکاری می نماید تا بتواند خدمات شایانی را به اعضای خود ارائه دهد.

اطلاعات دفتر اصلی اتحادیه IUI :

Website: www.iuiglobal.org

Address: SUITE B 29, HARLEY St., W1G 9QR, London, UK

 

ادامه مطلب

مزایای مبرم اقتصادی در استانداردسازی

استانداردهای ایزو در سراسر دنیا به عنوان ابزاری کمکی برای توسعه پروسه قدرتمند در تجارت ها و تولید محصولات با کیفیت شناخته شده است. اهمیت استانداردسازی بین المللی برای کشورهای درحال توسعه در خلاصه ای از مصاحبه های زیر منعکس شده.

ادامه مطلب

ارزش استاندارد ایزو

ما در دنیای شگفت انگیزی زندگی می کنیم، پر از فرصت های باورنکردنی و بی نهایت احتمالات.

درعین حال دنیا می تواند مکانی سردرگم کننده و طاقت فرسا باشد.

وقتی امور بر وفق مراد نیستند، به این معنی است که استانداردها غایب هستند.

اما همینکه استانداردهای ایزو بکاربرده می شوند زندگی بسیار غنی تر می گردد.

استانداردهای ایزو به ساختن جهانی ایمن تر، پاک تر، و کارآمد تر کمک می کنند.

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو 31000

همانطور که می دانید ایزو 31000 استاندارد بین المللی برای مدیریت ریسک است. این ایزو فراهم کننده چارچوبی کلی برای شناسایی، تحلیل، ارزیابی، مقابله، و نظارت بر ریسک است. این اولین سند منتشر شده از مجموعه ایزو 31000 مدیریت ریسک است، که موارد زیر را نیز در بر دارد

ادامه مطلب

مزایای اخذ ایزو 50001

ایزو 50001 با فراهم سازی استراتژی های فنی و مدیریتی برای سازمان ها و شرکت ها بازده انرژی را افزایش، هزینه های مربوطه را کاهش و عملکرد زیست محیطی را ارتقا می دهد. هدف این استاندارد ارائه چارچوبی شناخته شده برای شرکت ها و سازمان ها است تا موضوع مدیریت انرژی را در فعالیت های مدیریتی خود وارد کنند. سازمان های چند ملیتی به استانداردی یگانه و هماهنگ درسترسی خواهند داشت تا آن را در سراسر سازمان پیاده سازی کنند و با یک متدشناسی منطقی و پایدار به شناسایی پیشرفت ها و تحقق آن بپردازند. 

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو 9001

همواره ایجاد تغییرات در عملیات تجاری شما بار اضافه ای بر دوش آن می افزاید، به هر حال نتایج پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت (QMS) ارزش تلاش کردن را دارد.

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو 15189

کمیته فنی شماره 212 ایزو در سال 1995 تشکیل شد تا به ترویج کیفیت و ایمنی در آزمایش های پزشکی و توسعه استانداردهای بین المللی برای آزمایشگاه های پزشکی و تولید کنندگان تجهیزات تشخیصی در شرایط آزمایشگاهی بپردازد. دامنه فعالیت این کمیته کار گروه های زیر را شامل می شود: WG1، کیفیت و صلاحیت در آزمایشگاه های پزشکی؛ WG2، سیستم های مرجع؛ WG 3، محصولات تشخیصی در شرایط آزمایشگاهی و WG4، تست حساسیت ضد میکروبی.

ادامه مطلب

استاندارد ایزو 29541

نگرانی بین المللی درمورد انتشار کربن و تاثیر آن بر تغییرات اقلیمی توجه ها را معطوف احتراق سوخت های فسیلی و به طور خاص ذغال نموده. از قدیم دنیای تمایل بیشتری به مصرف ذغال به دلیل کارایی بالای آن در نیروگاه ها داشته. در نتیجه ذغال های سوختی براساس ارزش گرمازایی آنها داد و ستد می شود. با تمرکز بیشتر بر موضوع انتشار کربن و تاثیر آن بر محیط زیست ارزش بازار در رابطه با ذغال امروزه بر میزان و محتوای کربن آنها وابسته است.

ادامه مطلب

استاندارد ایزو 18435

الزامات تولید ممکن است به دنبال وجود مشکلات در فرآیند تولید، تقاضاهای جدید مشتری، متغییر های پیش بینی نشده در کیفیت محصول، و یا به دلیل اصلاح ظرفیت تجهیزات تغییر کند. برای آنکه یک شرکت بتواند با موفقیت از پس این تغییرات برآید، لازم است که مدیر عملیاتی شرکت دید وسیعی نسبت به وضعیت، توانایی ها و ظرفیت های شرکت خود داشته باشد. یک سیستم تولیدی با داشتن اطلاعات بروز از وضعیت و ظرفیت منابع و دارائی ها، می تواند به راحتی در مواجهه با تغییرات در الزامات تولیدی موفق عمل کند.

ادامه مطلب

ایمنی ابنیه با ایزو 2394

پایداری کلمه قدرتمندی است. چه در تشریح تاسیسات، تجهیزات، فرآیند، منبع اطلاعات یا حتی یک شخص استفاده شود بطور کلی این احساس را منتقل می کند که استاندارد های اجرایی مشخص رعایت گردیده اند. هنگامی که این کلمه را به شخصی یا چیزی نسبت می دهیم، انتظار درصد خطا و ریسک بسیار پایینی را از آن داریم.

ادامه مطلب


  • مزایای اخذ ایزو 9001
    مزایای اخذ ایزو 9001,مزایای گواهینامه ایزو 9001,مزایای پیاده سازی ایزو 9001,ایزو 9001,مزایای ISO 9001,اخذ ایزو 9001,

آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا