استاندارد ایزو 18435


ارتقا بازدهی با کمک تعمیم بخشی

الزامات تولید ممکن است به دنبال وجود مشکلات در فرآیند تولید، تقاضاهای جدید مشتری، متغییر های پیش بینی نشده در کیفیت محصول، و یا به دلیل اصلاح ظرفیت تجهیزات تغییر کند. برای آنکه یک شرکت بتواند با موفقیت از پس این تغییرات برآید، لازم است که مدیر عملیاتی شرکت دید وسیعی نسبت به وضعیت، توانایی ها و ظرفیت های شرکت خود داشته باشد. یک سیستم تولیدی با داشتن اطلاعات بروز از وضعیت و ظرفیت منابع و دارائی ها، می تواند به راحتی در مواجهه با تغییرات در الزامات تولیدی موفق عمل کند.

یکپارچه سازی امر تولید و کنترل با فعالیت های تشخیصی و مراقبتی، هم جمع آوری داده و هم اشتراک آن بین این بخش ها را آسان می کند. هنگامی که فعالیت های تشخیصی، شناسایی و ارزیابی مشخص می کنند ظرفیت هایی خارج از دسترس بوده یا خواهد بود، اطلاعات مناسب به بخش های کنترل، تولید، و برنامه ریزی ارسال می شود.

برای مقابله با این چالش ها در بخش صنعت کارگروه سازمان ایزو استاندارد چند بخشی ایزو 18435 (سیستم های اتوماسیون صنعتی و یکپارچه سازی – ادغام فعالیت های تشخیصی، ظرفیت سنجی، و مراقبتی) را تهیه نمود.

استاندارد ایزو 18435 به همراه ایزو 15745 در زمینه سیستم های باز یکپارچه و استانداردهای IEC 62264 در زمینه یکپارچگی سیستم کنترل، چارچوبی عمومی و جامع فراهم می سازند تا بتوان اطلاعات مهم را به آسانی و با امنیت در بخش های مختلف مبادله  کرد.

ایزو 18435 نحوه تعامل بین بخش های مختلف مرتبط با هم را که در حوزه های متعدد فعال هستند مشخص می نماید. ایزو 15745 ارائه کننده الگوهایی برای مدل سازی عملکرد این بخش هاست تا بتوان فعالیت ها را عمومی سازی نمود. IEC 62264 اطلاعات کلیدی را که باید بین بخش های مورد نظر تبادل شوند را تعیین می کند. استفاده ترکیبی از این استانداردها هم فراهم کنندگان سیستم و هم کاربران فعال در بخش ها را قادر می سازد برای برآورده ساختن نیاز مشتری از ماهیت سیستم یکپارچه سازی شده تولید نهایت بهره را ببرد و علاوه بر رعایت قوانین هزینه های تولید را کاهش دهند.ثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :  • مزایای اخذ ایزو 9001
    مزایای اخذ ایزو 9001,مزایای گواهینامه ایزو 9001,مزایای پیاده سازی ایزو 9001,ایزو 9001,مزایای ISO 9001,اخذ ایزو 9001,

آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا